نتایج جستجو برای عبارت :

گورستان دل

تحقیق طراحی آرامستان (گورستان)
تحقیق رشته معماری با موضوع طراحی آرامستان (گورستان)، در قالب فایل word و در حجم 150 صفحه. اهمیت فضای گورستان در شهرها به حدی است که برخی از صاحبنظران آغاز یکجانشینی را ،تدفین مردگان و شکل گرفتن گورستان ها در مکانی خاص می دانند، نه پیداش کشاورزی. بر اساس این ایده ...
جاذبه های تاریخی: این مناطق در گجگون و شه تچک هستند  که شامل
سرا ها: سرا به انبار های قدیمی گفته میشود که مکان انها در شه تچک است که در قدیم اموال ارزشمند،اسلحه ها،حیوانات و گیاهانی چون جو،گندم،ذرت وخرما در انها نگه داری میشده است.تعداد انها حدود ۱۵ قله سرا است که سه تا از آنهادر شه هستند،بقیه آنها در میان بنکصلاح و زمین های کشاورزی تچک هستند
قله الهوردی تچک:این قلعه غیر از قلعه الله وردی انگهران است. درحال حاضر تنها خرابه هایی از این قلعه
گاهی که می گردم در گوشه های وب ، چشمم به نوشته های خاک خورده ای می افتد که صاحبانشان خیلی وقت است رهایشان کرده اند ... نامه هایی داخل بطری هایی در اقیانوسی از اطلاعاتی که روز به روز عمیق تر می شود ... وقتی خودمان نباشیم و نوشته هایمان باشند ، چه می شود ؟
خاطره ی ویدیویی برایم زنده شد که چند روز پیش دیدم . کسی ، در پاسخ به سوال چالش برانگیز و سختی ، جوابی عمیق داد :
 « فکر می کنی وقتی میمیریم چی میشه ؟ » 
 « میدونم ... کسایی که دوستمون دارن ، دلشون واسمو
گاهی که می گردم در گوشه های وب ، چشمم به نوشته های خاک خورده ای می افتد که صاحبانشان خیلی وقت است رهایشان کرده اند ... نامه هایی داخل بطری هایی در اقیانوسی از اطلاعاتی که روز به روز عمیق تر می شود ... وقتی خودمان نباشیم و نوشته هایمان باشند ، چه می شود ؟
خاطره ی ویدیویی برایم زنده شد که چند روز پیش دیدم . کسی ، در پاسخ به سوال چالش برانگیز و سختی ، جوابی عمیق داد :
 « فکر می کنی وقتی میمیریم چی میشه ؟ » 
 « میدونم ... کسایی که دوستمون دارن ، دلشون واسمو
در شبی از شبها ملا نصرالدین وزنش کنار هم نشسته بودند و از هر دری حرف می زدند همسر ملا پرسید : تو می دانی که در آن دنیا چه خبر است و بعد از مرگ چه بلایی سر ‌آدم می آورند ؟ ملا گفت : من که نمرده ام تا از آن دنیا خبر داشته باشم ولی این که کاری ندارد الان به آن دنیا می روم و صبح زود خبرش را برای تو می آورم .زن ملا خوشحال شد و تشکر کرد . ملا از جا بلند شد و یکراست به طرف گورستان رفت و توی قبری خالی دراز کشید آن قبر از آخرین قبرهای گورستان بود و کنار جاده قرا
دیشب آنجا بودیم، در تشییع جنازه ی کودکی که تو بودی. 
چشمان بسته ی مادرت، صدای کریه خنده ات و سرمای ساکن گورستان؛ خاطراتی که گوشت حرام مغزم را خام، خام می خورند.
چشمانم آماس کرده اند، از شدت اشک هایی که جاری نمی شوند و فریاد ناتوانی بر پرده ی گوشهایم ناخن می کشد؛
کاش آرزو می کردم که طور دیگری می شد.
تعدادی کیسه‌ زباله‌ بردارید و در طول هفته هر یک از زباله‌ها را درون کیسه خودش بیندازید، در آخر هفته بررسی کنید که کدام یک از آن‌ها قابل بازیافت است و می توان از حجم آن‌ها و فرستادن به گورستان زباله ها جلوگیری کرد.اگر همه زباله ها را یک جا و در یک سطل بریزیم تفکیک و تجزیه آنها بسیار هزینه بر و سخت تر خواهد شد و متوجه نمی‌شویم که حتی چیزهای با ارزشی بین آنها هست و می‌توان دوباره از آن‌ها استفاده کرد. انواع فلزات، شیشه ها، پلاستیک، کاغذ و... ر
این متن قشنگ کمی آرامش میده ❤️❤️❤️
آیا هنوز هم نیاموختی ؟!
که اگر همه ی عالم
قصد ضرر رساندن به تو را داشته باشند و خدا نخواهد ،
" نمی توانند " 
پس
به " تدبیرش " اعتماد کن
به "  حکمتش " دل بسپار
به او " توکل " کن
و به سمت او ”قدمی بردار : سکوت گورستان رامیشنوى؟
دنیا ارزش دل شکستن را ندارد ...
 میرسد روزی که هرگز در دسترس نخواهیم بود ...!
ﺑ ﺧﺎﻝ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﻫﺎﺖ
ﺑ ﺧﺎﻝ غصه ﻫﺎﺖ
ﺑ ﺧﺎﻝ ﻫﺮ ﻪ ﻪ ﺧﺎﻟﺖ  ﺭﺍ ﻧﺎﺁﺭﺍﻡ ﻣﻨﺪ
ﺑﻪ ﻣﻦ ﺑﻮ ﺑﺒﻨﻢ
ﺍﻣﺮﻭﺯ ﻧﻔ
ذهن ما شبیه به یه گورستان خصوصیه. گورستانی برای افرادی که دیگه باهاشون ارتباطی نداریم. برای افرادی که از یه جایی به بعد دوستی‌مون باهاشون کم‌رنگ شده و دیگه هیچ‌‌وقت باهاشون رفت و آمد نکردیم.
و فکر کنید ما در رفت ‌و آمد با این افراد با علائق و سلایق‌شون آشنا شدیم و کلی جزئیات رو حالا باید شیفت دیلیت رو بگیریم و بریزیم‌شون دور. کلی تاریخ تولد، رنگ و غذا و موسیقی و غذا و بازی و... مورد علاقه، چیزهایی که اون فرد بهش آلرژی داره، تکیه کلام‌ها و و
براساس آخرین خبرهای میراث فرهنگی کشف مومیایی یک عروس در مصر توسط باستان شناسان صورت گرفت.
این اکتشاف در یکی از گورستان های مهم شهر «اقصر» و توسط یک تیم باستان شناسی اسپانیایی صورت گرفت و جزئیات جدیدی درباره زندگی و مرگ مردمان مصر باستان در دوران دودمان هفدهم مصر باستان ارائه می دهد.
باستان شناسان معتقدند قدمت این تابوت که اوایل سال 2020 کشف شده است، به بیش از 3500 سال پیش باز می گردد. به گفته کارشناسان، این تابوت سفیدرنگ چوبی به یک دختر نوجوان 15
دو روز قبل خبری منتشر شد که کشته شدن 106 در حوادث هفتۀ گذشته را تکذیب می‌کرد. آشنایی که ساکن شهری نه چندان بزرگ، در نزدیکی تهران، است نقل می‌کرد که وقتی به گورستان شهر رفته بودند، بیرون و داخل گورستان مملو از مامور بوده، 37 نفر از کشته‌شدگان هفته قبل در سردخانه بودند، برای تحویل جنازه به خانواده‌ها درخواست 150 میلیون تومان کرده بودند و فقط شبانه حق دفن عزیزان‌شان را داشتند. حالا این را تعمیم بدهید به شهرهایی که درگیر اعتراض بودند و رقم بالای

فکر کنید می خواهید عکسی از خودتان را که پیش از سال 2010 میلادی جایی در اینترنت، به جز فیس بوک یا ایمیل تان قرار داده اید، پیدا کنید؛ یا متن هایی که روی مسیج بوردها یا صفحه دوست تان گذاشته اید. آیا به این محتواها دسترسی دارید؟
به نظر می رسد عمده مطالب و تصاویری که از دهه قبل میلادی از خودتان روی اینترنت گذاشته اید، دیگر در دسترس نیست.
ادامه مطلب
هر انتخابی، بعد از رسیدن، پوچ می‌شود و به هوا می‌رود الا حق سبحانه و تعالی... هم اوست که می‌ماند چرا که احد است و در کنار احد هیچ چیز معنا نمی‌دهد؛ پس اگر می‌خواهی به پوچی نیفتی و در سراشیبی نیهیلیسم مهندم نشوی و به گورستان تاریخ نپیوندی بدان که هیچ انتخابی بقا ندارد الا وجهه...
* فکر می‌کنم انتخاب بزرگ خداست و در مقابلش هر چیزی که بماند کوچک و هیچ و حتی کم تر از هیچ است...
*قلبم می‌گوید تو خدا را نیز گاهی به خاطر همین کوچک‌ها و قلیل‌ها انتخاب
هر انتخابی، بعد از رسیدن، پوچ می‌شود و به هوا می‌رود الا حق سبحانه و تعالی... هم اوست که می‌ماند چرا که احد است و در کنار احد هیچ چیز معنا نمی‌دهد؛ پس اگر می‌خواهی به پوچی نیفتی و در سراشیبی نیهیلیسم مهندم نشوی و به گورستان تاریخ نپیوندی بدان که هیچ انتخابی بقا ندارد الا وجهه...
* فکر می‌کنم انتخاب بزرگ خداست و در مقابلش هر چیزی که بماند کوچک و هیچ و حتی کم تر از هیچ است...
*قلبم می‌گوید تو خدا را نیز گاهی به خاطر همین کوچک‌ها و قلیل‌ها انتخاب
تعدادی کیسه‌ زباله‌ بردارید و در طول هفته هر یک از زباله‌ها را درون کیسه خودش بیندازید، در آخر هفته بررسی کنید که کدام یک از آن‌ها قابل بازیافت است و می توان از حجم آن‌ها و فرستادن به گورستان زباله ها جلوگیری کرد.اگر همه زباله ها را یک جا و در یک سطل بریزیم تفکیک و تجزیه آنها بسیار هزینه بر و سخت تر خواهد شد و متوجه نمی‌شویم که حتی چیزهای با ارزشی بین آنها هست و می‌توان دوباره از آن‌ها استفاده کرد. انواع فلزات، شیشه ها، پلاستیک، کاغذ و... ر
به زنی که عاشق درخت ِ پیر ِ گوشه ی گورستان بود...
انگشترش را از روی سنگ برداشت و انگشت کرد. تامل کرد و دست برد و انگشتر را بیرون کشید. پوست سبزه و چروکیده ی دست در برابر بیرون آمدن و رها شدن انگشتر مقاومتی نکرد. انگشتر در انگشت ها هم رها بود. حالا رهاتر شده بود. گذاشتش در کیف . شیشه ی گلاب را برداشت و از جایش بلند شد و چند قدم آنطرف تر نشست. زیر لب چیزی گفت و چین های پای چشم به سمت چشم ها جمع شدند و چشم ها گردابی بود که صورت را به خودش می کشید. شکل ها ر
فصل 2
یکمرتبه کله ام به کار افتاد و فهمیدم چرا جاش آن شکلی لابه لای سنگ قبر ها می دود و جاخالی می دهد.دنبالش کرده بودند. کسی...یا چیزی...دنبالش بود. با ترس و احتیاط چند قدم دیگر به طرف جاش برداشتم و وقتی دیدم که دولا شد،جهتش را عوض کرد و در حال دویدن دست هایش را از هم باز کرد،تازه فهمیدم که پاک عوضی گرفته ام. کسی دنبال جاش نمیدوید،جاش دنبال کسی می دوید. دنبال پتی. خیلی خب،قبول دارم.گاهی وقتا قوه ی تخیل من زیادی کار می کند.خب،وقتی آدم میبیند یک نفر ای
پیغپبر.ص فرمود خانه های خود را بتلاوت.  قران روشن کنید و انهارا گورستان. نکنید   چنانچه یهود  ونصاری کردند در کلیسا ها و عبادتگاه های خود نماز کنند ولی خانه های خویش را معطل گذارده اندو در انهاعبادتی. انجام ندهند زیراکه هرگاه.در خانه بسبارتلاوت قران شد خیر و برکتش  زیاد شودواهلان بوسعت رسند و ان خانه برای اهل اسمان درحشدگی داردچنانچه ستارگان اسمان برای اهل زمین میدرخشد
اسلامشهر از شهرهای پرجمعیت استان تهران است که از شرق و جنوب به ری از غرب به رباط کریم و از شمال غرب به شهریار محدود می‌شود. قدمت این منطقه را حدود ۵ هزار سال پیش از میلاد می‌دانند و اهمیت این شهر در دوران‌های مختلف تاریخی با کشف آثار تاریخی اثبات شده است. در این منطقه تپه‌های تاریخی پراکنده بسیاری وجود دارد که قدمت برخی از آن‌ها به ۷ هزار سال می‌رسد که گواهی بر پیشینه تاریخی و فرهنگی این منطقه است. #اسلامشهر همچنین با توجه به موقعیت جغرافی
این فایل حاوی فایل word در 70 صفحه و فایل پاورپوینت به صورت متنی و عکسی در 45 اسلاید میباشد.که در آن به بررسی تاسیسات و تجهیزات شهری از جمله اقلیم استان اصفهان،تاریخچه،دین،جمعیت،فضای سبز،آلودگی، توپوگرافی، اقتصاد، حمل ونقل، تاسیسات و تجهیزات، امنیت ،گورستان،معماری،بناهای مهم شهر و.....پرداخته شده است.

دانلود فایل
و بعد از ۹ سال باز هم داغ فرودگاه امام خمینی را حس میکنم...باید روزی بنویسم که چقدر پشت سر هر رفتنی اشک ریختم که پشت هر رفتنی چقدر ناامید شدم از ماندن، از ساختن، از خوب شدن این درد ها...باید بنویسم باید بمانند اینها هر چند که سرد شده همه اشان...این تاریکی های مطلق...این لحظه هایی که از این سرزمین میترسم و از ضحاک ها و از مارها...و از خون جوانان وطن شاید؟...و خوب میشویم شاید ماهم؟ که جواب من تسلیم است....اینجا چرا می تابی ؟ ای مهتاب، برگرداین کهنه گورست
تو مبتلا به دوستت دارمی شده ای کشندهبر لب های کبودمردی مسلول
 اما باور کنتو را با همه دوری اتکه قِدمَتِ درد استدوست دارم! ای سکوت لاجوردی مسمومتنهایی چُنان ضخیممیان آغوش کوهی از غربت
 باور کنچشم های من هرگزبه خمیازه کسل کننده ی روزهای هفته اعتنا نکردندو هر روز مصرانهمشتاق دیدارت هستند کاش توان گفتنت بودو می‌گفتی،چگونه است که دلْ تو را مثل یک مادیان می دَوَد؟در میان خیل عاشقان هزار ساله اتاما تو دل به قاطری لنگ سپردیدر مسیر سلاخ‌خانه!
خواستم یک متن تحلیلی درباره سیل گلستان و همه موارد مشابهش بنویسم. چند خطی هم جلو رفتم. ولی آن قدر ذهن و دلم پر بود که وسطش از دستم در رفت و نتواستم سیل ذهنم را کنترل کنم. رئیس ذهنم معلوم نبود کجاست و استاندارش هم خارجه است. برای همین رهایش کردم و این متن هم به گورستان مطالب نصفه نیمه پیوست. شاید یک بار دیگر که اتفاقی رخ داد که پای سلبریتی ها، مسئولین بی مسئولیت و مردم گیج وسط بود، مطلب را از نو بنویسم و منتشر کنم. اما عجالتاً دو سه خط ابتدایی آن ر
تمام روز را راه رفتیم. تکه‌ای را با ماشین. تکه‌ای را با اتوبوس. این‌بار از اتوبوس نترسیدم. خودم را توجیه کردم که ایستگا‌ه‌ها متفاوت هستند. آدم ها تغییر کرده‌اند.اتوبوس شلوغ نبود. صندلی‌ای برای نشستن پیدا کردیم. حرفی نمی‌زدم. خواستم بگویم مرا به کلیسای وانک هم ببر. نمی‌دانم چطور بروم. کلامم را خوردم. من رشت بودم. چرا باید همچین چیزی را می‌خواستم.سر در ورودی گورستان به ارمنی چیزی نوشته شده بود. هرچه چشمانم را ریز کردم تا بخوانم ، نتوانستم.
قبرستان ارامنه، از قبرستان های کهن مشهد مقدس است که قدمت آن به بیش از صد سال می رسد. این آرامستان محل دفن مسیحیان شهر طوس و مشهد قدیم بوده و در خیابان حرعاملی، ابتدای تقاطع شهید کریمی قرار گرفته است. قبرستان ارامنه مشهد در گذشته در نقطه ای خارج و دور از شهر بوده است و به تدریج با شهرسازی های انجام شده و تغییرات جغرافیایی، هم اکنون در یکی از محلات شلوغ واقع در مرکز شهر مشهد قرار دارد. برای بازدید از این قبرستان تاریخی تور مشهد الفبای سفر را رز
علی دهباشی را دوست دارم. دهباشی دقیقا همسن پدرم است. به قدر او هم فعال. اما فعالیت  دهباشی در حوزه مطبوعات فرهنگ ایرانی طی بیش از چهار دهه فعالیت  بقدری تاثیر گذار بوده و برند سازی قدرتمندی داشته که کمتر کسی است که او را نشناسد یا بتواند دعوت او را رد کند. شب های بخارا یکی از فعالیت های پر دردسر و جنبی دهباشی است که از زمانی که دفتر بخارا تعطیل نشده بود هر هفته در دفتر این مجله برگزار میشد. این جلسات با  مدتی وقفه مجددا از سر گرفته شد و در سال جا
* چیدمان " گورستان سربازان آمریکایی"
* طراح و ایده پرداز: محمد صابر شیخ رضایی :: ۱۳۹۸/ 2020 :: Designer: Saber Sheykh Rezaei
* مجری طرح: موزه استکبار شناسی ۱۳ آبان (سفارت سابق آمریکا در ایران)

*گزارش تصویری | خبرگزاری تسنیم
* گزارش تصویری | باشگاه خبرنگاران جوان

بخشی از بازتاب ها در رسانه های بین المللی:
* AlMayadeen
* AlMayadeen-2
* reuters
* MBS* ruptly
* 1/ sputniknews
* Sputniknews/2
* alkawthartv
* manototv/instagram
* timesofisrael
* IsraelPersian
...در حال به روز رسانی
در عجبم از شیعیانی ‌که شهادت فاطمه و قبرستان بقیع دلشان را می‌سوزاند اما اعدام‌های دسته‌جمعی شهریور شصت و هفت و گورستان خاوران دلشان را خنک می‌کند. فاطمه سه روز متوالی افطاری روزه‌ی خویش را به یتیم، اسیر و مسکین می‌بخشد و ایشان سه دهه‌‌ی متوالی افطاری روزه‌ی سکوت خویش را به حق‌السکوت. این شیعیان علی گمان می‌کنند با گور کندن برای فاطمه به علی یاری می‌رسانند.  تصویری که از فاطمه می‌سازند دختر بچه‌ای است که زود ازدواج می‌کند و زودتر
این را از مادرم بپرس. او بهتر می داند. حتما به خاطر دارد وقتی هر شب  رخت ها را توی حیاط پهن می کرد، من صدای گریه اش را می شنیدم و سخت در آغوشش می گرفتم. آن وقت اشک هایش شدت می گرفت و کودکی ام خیس می شد. بعد درش می آوردم و میچلاندمش و آرام بین لباس ها روی بند رخت پهنش می کردم و آرزو میکردم زودتر خشک شود.
آغوش؟ 
این را از باد بپرس. او خوب یادش است که یک صبح، دور باغ های شهر را از زمین تا خدا حصار کشیدند. 
آخر، شب قبل بی محابا وزیده بود و دل چند شکوفه را لر
* طراح و ایده پرداز: محمد صابر شیخ رضایی :: ۱۳۹۸/ 2020 :: Designer: Saber Sheykh Rezaei

* گزارش تصویری | خبرگزاری دانشجو

* AlMayadeen
* AlMayadeen-2
* reuters
* MBS* ruptly
* 1/ sputniknews
* Sputniknews/2
* alkawthartv
* manototv/instagram
* timesofisrael
* IsraelPersian
...در حال به روز رسانی
این پارپوینت در 31 اسلاید به شکل منحصر به فرد طراحی شده است در این پاورپوینت مطالبی از نام لهستان،جغرافیا لهستان،نیروی نظامی لهستان،لباس و پوش لهستان،زبان و مذهب در لهستان ،ورود لهستانی ها به ایران،گورستان لهستانی ها در ایران به همراه عکس و سایر مطالب مفید و ارزنده در مورد لهستان در اینپاورپوینت درج شده است که امید واریم رضایت شما عزیزان را جلب نماید

جهت دانلود فایل کلیک کنید
از معدود روزهای عمرم که از وضوحش در خاطرم به آهستگی کاسته می‌شود یکی هم وقتی‌ست که جسورانه از آن دیوار کوتاه بالا رفتم و پریدم توی آن قبرستان متروک...
سال‌ها پیش، قبر ژنرال را از نزدیک دیده‌بودم. یک‌مقبره به شکل ابلیسک که صدوپنجاه سال قبل برای یک فرمانده‌ی انگلیسی ساخته‌بودند. و طی سالیان دورتادورش را چنان درخت و نخل کاشته‌بودند که حالا به پارک ژنرال معروف است. اما گورستان انگلیسی‌ها را هیچ‌وقت از نزدیک ندیده‌بودم. آن‌طرف شهر بود. و د

* گزارش تصویری | خبرگزاری دانشجو

* AlMayadeen
* AlMayadeen-2
* reuters
* MBS* ruptly
* 1/ sputniknews
* Sputniknews/2
* alkawthartv
* manototv/instagram
* timesofisrael
* IsraelPersian
* cufi
...در حال به روز رسانی
مصاحبه با آسوشیتد پرس ( متیو Barakat)ARLINGTON ، Va . آرامگاه ملی آرلینگتون با طرح‌هایی برای گسترش حدود ۵۰، ۰۰۰ فضا به پیش می‌رود و حیات وحش cemetery's را تا سال ۲۰۵۰ طولانی‌تر می‌کند .گورستان توسط ارتش اداره می‌شود . به مدت چندین سال ، مقامات نظامی تلاش کردند تا در مورد مبادله زمین با بخش Arlington مذاکره کنند که به این گورستان اجازه توسعه و هماهنگی با نیازهای county's را می‌دهد .بخش آرلینگتون پنجشنبه اعلام کرد که ارتش این مذاکرات را به پایان رسانده‌است و قصد
♦️دنیا قرض است باید دیر یا زود پس بدهیم.

مظلوم  دیر یا زود حقش را خواهد گرفت.
دنیای ما هر لحظه ممکن است
 تمام شود اما ما غافل هستیم.     

سخن شیرین، گشاده رویی
و بخشش سرمایه اصلی ما در زندگیست.

ثروتمند ترین مردم در دنیا کسی است
که از سلامتی، امنیت و آرامش بهره مند باشد.

کسی که جو را میکارد گندم
را برداشت نخواهد کرد.

عمر تمام میشود اما کار تمام نمیشود.

کسی که میخواهد مردم به حرفش گوش بدهند 
باید خودش نیز به حرف آنان گوش دهد.

هیچ چیز در این دنیا قطعی نیست،
                        به جز مرگ و مالیات.
             بنجامین فرانکلین

چند وقته که با چالش بزرگی روبرو شدیم . خانم سالمندی که زندگی را برای خانواده اش سیاه کرده ...
همه می پرسند چرا ؟! و هر کسی حرفی می زنه . 
فکر میکنم جواب سوال را بدونم .
اضطراب شدید و ناخودآگاه مرگ . ترس از مردن !
دقت کردید که بار اضطرابی واژه ی مردن بشدت کمتر از مرگ هست ؟!
و بار اضطرابی عبارت" ترس از مرگ "بشدت بیشتر از کلمه ی مرگ هس
اگه قراره که کرونا بگیرم و بمیرم:
باید همه کتابامو جرواجر کنم. تک تکشونو آتیش بزنم‌ و روزای باقیمونده یه جا پیدا کنم برا خودم. روپوش بپوشم و قلم مو دست بگیرم و روش منظومه شمسی رو بکشم سقفشو پر ستاره کنم زمینشم همینطور یه جاهاییشم چندتا کهکشان بکشم. رختخواب نه، یه عالمه پنبه سفید پهن کنم کفش، انگار رو ابرام‌. همونجا بخوابم... زل بزنم به سقف ستاره ایش و با دستم ستاره هایی که کنار بدنمن رو لمس کنم و ابری که روشمو... اون اهنگ بی کلام رو بذارم و فقط ر
این متن قشنگ آرامش میده :آیا هنوز هم نیاموختی ؟!که اگر همه ی عالمقصد ضرر رساندن به تو را داشته باشند و خدا نخواهد ،" نمی توانند " پسبه " تدبیرش " اعتماد کنبه " حکمتش " دل بسپاربه او " توکل " کنو به سمت او ”قدمی بردار : سکوت گورستان رامیشنوى؟دنیا ارزش دل شکستن را ندارد ... میرسد روزی که هرگز در دسترس نخواهیم بود ...!ﺑ ﺧﺎﻝ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﻫﺎﺖﺑ ﺧﺎﻝ غصه ﻫﺎﺖﺑ ﺧﺎﻝ ﻫﺮ ﻪ ﻪ ﺧﺎﻟﺖ ﺭﺍ ﻧﺎﺁﺭﺍﻡ ﻣﻨﺪﺑﻪ ﻣﻦ ﺑﻮ ﺑﺒﻨﻢﺍﻣﺮﻭﺯ ﻧﻔﺲ ﺸﺪﻩ ﺍ؟ﺲ ﺧﻮﺵ ﺑﻪ ﺣ
به گزارش «بافت میبد»، نارین قلعه در واقع ارگ حکومتی شهر تاریخی میبد یزد است که در پشته‌ای طبیعی با ارتفاع بیش از ۲۵ متر همچنان از دوره ساسانیان استوار  باقی مانده است. از فراز قلعه، چشم‌انداز تاریخی و طبیعی شهر با مجموعه‌های به‌هم‌ پیوسته‌ای از ساخت‌ و سازهای خشت و گلی و باغات درهم‌تنیده پیداست. بیرونه‌ها نیز شامل مسیرهای ارتباطی برای تعامل شهر با محلات بیرونی و دیگر آبادی‌های پیرامون، مزرعه‌ها و باغ‌ها، گورستان و محلی برای کارو
به گزارش «بافت میبد»، نارین قلعه در واقع ارگ حکومتی شهر تاریخی میبد یزد است که در پشته‌ای طبیعی با ارتفاع بیش از ۲۵ متر همچنان از دوره ساسانیان استوار  باقی مانده است. از فراز قلعه، چشم‌انداز تاریخی و طبیعی شهر با مجموعه‌های به‌هم‌ پیوسته‌ای از ساخت‌ و سازهای خشت و گلی و باغات درهم‌تنیده پیداست. بیرونه‌ها نیز شامل مسیرهای ارتباطی برای تعامل شهر با محلات بیرونی و دیگر آبادی‌های پیرامون، مزرعه‌ها و باغ‌ها، گورستان و محلی برای کارو
بخشی از زندگی من با درد جسمی عجین شده. زوال، خاطراتی‌ست که کمرنگ می‌شوند. زوال، جسمی‌ست که فرسوده می‌شود. سال‌ها پیش، حس می‌کردم زمان از من می‌گریزد بس که روزها شلوغ بود و باور گذشت تنها ۲۴ ساعت، از یک روز تا روز دیگر، وقتی آسمان روشن می‌شد بسیار سخت بود. و بعد یک دوره سکوت آغاز شد، و من هر روز خود را تنهاتر از قبل کردم. روی دوستانم، روی خواسته‌هایم، روی آرزوهایم خط کشیدم. این خانه‌ای که حالا وجب به وجب‌ش را توی تاریکی می‌شناسم، چندسالی
پاریس به عروس شهرهای دنیا مشهور است و قطعا یکی از مهمترین مقاصد گردشگران برای خرید بلیط هواپیما است. با قدم در کوچه پس کوچه های پاریس و تماشای کاخ ها، باغ ها و کافه های آن زمان را فراموش می کنید. جذابیت پاریس را باید در چیزهای کوچک دید، در سنگ‌فرش خیابان‌ها، درختان حاشیه‌ی کوچه‌ها، کافه‌ها و شیرینی‌های لذیذشان و گالری‌های هنری فوق‌العاده. با خرید یک  بلیط هواپیما از سایت سفرمی safarme.com به پاریس بروید و از این موزه‌ی روباز دیدن نمایید. ب
اشک رازیست - لبخند رازیست - عشق رازیست
اشک آن شب لبخند عشقم بود
قصه نیستم که بگویی - نغمه نیستم که بخوانی
صدا نیستم که بشنوی
یا چیزی چنان که ببینی - یا چیزی چنان که بدانی
من درد مشترکم مرا فریاد کن
درخت با جنگل سخن میگوید - علف با صحرا - ستاره با کهکشان
و من با تو سخن میگویم
نامت را به من بگو - دستت را به من بده
حرفت را به من بگو - قلبت را به من بده
من ریشه های تو را دریافته ام
با لبانت برای همه لبها سخن گفته ام
و دستهایت با دستان من آشناست
در خلوت روشن
ای مهربان ببار بر من محبتت را چون ابر
عطر افشان کن زندگیم را
روشن کن با نور چشمانت خانه ام را
بخند و آواز کن چون بلبل
پرواز کن چون عقاب
و برقص چون شوکای زیبا
سکوت نکن که خاموشی تو
چون خلوت گورستان است
هر اشک چشمان زیبایت
چون رود خون است که جاری می شود از من
قهرت چون تاریکی شب
و گریه ات خنجری است که بر قلبم فرود می آید
پس از تو من زندگی را زندگی نخواهم کرد
رنگها همه خاکستری خواهند بود
گل عطر نخواهد داشت
موسیقی ناله جغد خواهد شد
و شعر آمیخته ای از و
وقتی تو احساس تنهایی می‌کنی، حس استیصال به من دست می‌دهد. حس می‌کنم هرکاری که می‌کنم - اصلا اگر کاری تابه حال برای تو کرده باشم- هیچ فایده‌ای برایت ندارد و تو تنهایی و با گوش کردن به موزیک زندگی‌ات را می‌گذرانی. من توی زندگی‌ات هستم؟حس می‌کنم افسرده شد‌ه‌ام. روزهای زیادی‌ست که در خانه مانده‌ام. چیزهایی که می‌خواهم‌شان. آرزویی که در جانِ ناسالمم پرورشش داده‌ام بسیار دور است. دوست دارم بنویسم. دلم می‌خواهد زندگی کنم. دلم می‌خواهد با
مشهد دارای جاذبه های مختلفی است که ممکن است برای افرادی که قصد سفر به این
شهر را دارند ناشناخته باشد؛ گرچه نیازی به نگرانی نیست که با زمان محدود آیا بازدید
و پیدا کردن مسیر دشوار خواهد بود یا نه! از آنجایی که  هتل های مشهد اکثرا نزدیک به این جاذبه ها هستند
یا با دسترسی آسان این دغدغه را از شما دور می کنند، دیگر نیازی نیست که چیزی را از
قلم بیاندازید. جا دارد تعدادی از این جاذبه ها را بشناسید تا در سفر بعدی خود به
مشهد حتما در برنامه تان قرار دهی
مشهد دارای جاذبه های مختلفی است که ممکن است برای افرادی که قصد سفر به این
شهر را دارند ناشناخته باشد؛ گرچه نیازی به نگرانی نیست که با زمان محدود آیا بازدید
و پیدا کردن مسیر دشوار خواهد بود یا نه! از آنجایی که  هتل های مشهد اکثرا نزدیک به این جاذبه ها هستند
یا با دسترسی آسان این دغدغه را از شما دور می کنند، دیگر نیازی نیست که چیزی را از
قلم بیاندازید. جا دارد تعدادی از این جاذبه ها را بشناسید تا در سفر بعدی خود به
مشهد حتما در برنامه تان قرار دهی
به گزارش مجله اینترنتی چفچفک به نقل از پایگاه اینترنتی دیلی میل، اهالی یک روستا در جزیره بالی اندونزی برای جذب گردشگر دست به اقدامی عجیب می‌زنند. اهالی روستای ترونیان در شمال جزیره بالی در اندونزی از سنتی قدیمی پیروی می‌کنند که این سنت امروزه باعث جذب شمار زیادی از گردشگران به این روستا شده است.
این مطلب رو بخونید : خارج کردن مردگان از گور در اندونزی
آنچه باعث جذب گردشگران به این روستا شده است، قبرستان قدیمی این روستاست که ۱۱۰۰ سال از پایه
                                              به نام خدا
روستای تچک روستایی در منطقه درآبسر بشاگرد است که در سه بخش قرار گرفته است که بخش اول و دوم بدون سکنه اندوتنهادرسومی سکونت دارد
۱_گجگون:گجگون همان اولین منطقه ای است که مردم تچک در آن سکونت داشته اند در این منطقه جازبه هایی چون گورستان ها وکلات اللهوردی تچک  هستند این منطقه در کنار شه تچک است و فقط کمی با شه دارد که تنها چند کوه با آن فاصله دارد .دومین مکان مذهبی تچک (میر عمر بنون)در اینجا است
۲_ش
تحولات قرن هشتم و نهم
ویژگی ها و اتفاقات مهم شهر قزوین در قرن هشتم و نهم به طور خلاصه، به این شرح است: «شهر داخل باروی بزرگ دارای نه محله بوده است. در زمان حمدالله مستوفی (قرن هشتم) بدین شرح نام برده شده اند:
دو محله در مرکز شهر؛ محله شهرستان (همان حصار شاپوری) و محله سکه شریحان. یک محله در شمال؛ جوسق (کوشک). سه محله در شمال غربی و غرب حصار شاپوری؛ دزج، ابهر و ارداق. یک محله در جنوب و جنوب شرقی حصار شاپور؛ ری. دو محله در شرق و شمال شرقی حصار شاپوری؛ ص
حکمت 6 نهج البلاغه: رازدارى، خوشرویى، بردباری

متن نهج البلاغه
ترجمه محمد دشتی

وَ قَالَ (علیه السلام): صَدْرُ الْعَاقِلِ صُنْدُوقُ سِرِّهِ، وَ الْبَشَاشَةُ حِبَالَةُ الْمَوَدَّةِ، وَ الِاحْتِمَالُ قَبْرُ الْعُیُوبِ. وَ رُوِیَ أَنَّهُ قَالَ فِی الْعِبَارَةِ عَنْ هَذَا الْمَعْنَى أَیْضاً الْمَسْأَلَةُ خِبَاءُ الْعُیُوبِ، وَ مَنْ رَضِیَ عَنْ نَفْسِهِ کَثُرَ السَّاخِطُ عَلَیْهِ.

ارزش راز دارى و خوشرویى(اخلاقى، سیاسى، اجتماعى):و در
«بهترین پیشنهاد، تلاش برای برگرداندنِ جشن چهارشنبه سوری به وضعیت تاریخی و به‌ویژه محله‌ای خانوادگیِ آن است، یعنی هر چه گروه برپاکننده با هم آشناتر باشند و افراد مسن یا کودکان در برنامه حضور داشته باشند از شدت تندروی‌های جوانانه کاسته می‌شود و هدف جشن یعنی شادمانی، بهتر به دست می‌آید.»
به گزارش ایسنا، در متن پیشنهادی شبکه سمن‌های میراثی استان تهران، خطاب به شورای شهر تهران آمده است؛ «جشن چهارشنبه‌سوری از ارکان سنت بزرگ نوروزی است که
خلاصه داستان : Pet Sematary – غبرستان حیوانات خانگی یک فیلم آمریکایی در ژانر فراطبیعی ترسناک بر پایه رمانی به همین نام و به قلم استیون کینگ است که سابقا فیلمی در سال ۱۹۸۹ از آن نیز اقتباس شده بود. «غبرستان حیوانات خانگی»یک کتاب در ژانر ترسناک اثر استیون کینگ است که در سال ۱۹۸۳ منتشر شده‌است. واژه cemetery در زبان انگلیسی به معنای «قبرستان» است؛ اما هاوکینگ به عنوان یک اسم خاص از املای متفاوت Sematary بهره جسته‌است. به همین سبب، در ترجمه فارسی هم از واژه

در یادداشت قبلی به کتاب "بائودولینو" اشاره کردم. پس بگذارید حالا ماجرایی را برای شما نقل کنم درباره یکی دیگر از رمان‌های امبرتو اکو؛ "گورستان پراگ".
من از خیلی قبل‌ترها می‌دانستم که بالاخره روزی باید حتما "گورستان پراگ" را بخوانم. بارها در کتاب‌فروشی‌های مختلف جلوی چشمم آمد، اما در خریدنش دست‌دست می‌کردم. در نهایت هم چوبش را خوردم.
شبی بی‌خوابی عجیبی به سرم زد و یک‌باره به‌طرز فجیعی هوس کردم آن را بخوانم. حالا نصف شب از کدام قبرستانی "
فکر می‌کنم تمامِ رمان‌هایی را که از اومبرتو اکو ترجمه شده خوانده‌ام: نامِ گلِ سرخ (نه ترجمه‌یِ رضا علیزاده از نشرِ روزنه. از نشری دیگر و چاپِ خیلی وقتِ پیش که از کتابخانه گرفتم)، بائودولینو (که من را جزو دوستدارانِ اومبرتو اکو کرد)، آونگِ فوکو، جزیره‌یِ روزِ پیشین (نسخه‌یِ دستِ دوم با ترجمه‌یِ فریده‌یِ مهدویِ دامغانی که به‌نظرم کتابِ جالبی نیامد)، و حالا گورستانِ پراگ.
نکته‌یِ جالب اینکه من داستانِ آونگِ فوکو را یادم نمی‌آد. به‌نظرم

متاسفانه مرورگر شما، قابیلت پخش فایل های صوتی تصویری را در قالب HTML5 دارا نمی باشد.توصیه ما به شما استفاده از مروگرهای رایج و بروزرسانی آن به آخرین نسخه می باشدبا این حال ممکن است مرورگرتان توسط پلاگین خود قابلیت پخش این فایل را برای تان فراهم آورد.

فروغ در زندگی شیفته ی سرعت بود:« فقط برای من مساله ی سرعت مطرح بود. مثل اینکه این سرعت جوابی به خفقان و خاموشی درون من می دهد و برای من تسکینی است. وقتی با سرعت پیش می روم نمی توانم به چیزی بین
Military.comایالت آیداهو چندین مزیت قدیمی را ارایه می‌دهد . این صفحه آن‌ها را توضیح می‌دهد .فواید عالی مسکن :سه خانه قدیمی در آیداهو وجود دارد : بویزی ، Lewiston ، و Pocatello .متقاضیان ممکن است به سربازان زمان صلح یا زمان جنگ باشند و سربازان قدیمی جنگ وضعیت پذیرش اولویت را حفظ کنند . متقاضیان باید تحت شرایط شرافتمندانه اخراج شده و یکی از ساکنان آیداهو باشند . متقاضیان باید به عنوان نتیجه‌ای از سن ، بیماری ، و یا معلولیت در نظر گرفته شوند و باید برای مزایا
خلاصه داستان : Pet Sematary – غبرستان حیوانات خانگی یک فیلم آمریکایی در ژانر فراطبیعی ترسناک بر پایه رمانی به همین نام و به قلم استیون کینگ است که سابقا فیلمی در سال ۱۹۸۹ از آن نیز اقتباس شده بود. «غبرستان حیوانات خانگی»یک کتاب در ژانر ترسناک اثر استیون کینگ است که در سال ۱۹۸۳ منتشر شده‌است. واژه cemetery در زبان انگلیسی به معنای «قبرستان» است؛ اما هاوکینگ به عنوان یک اسم خاص از املای متفاوت Sematary بهره جسته‌است. به همین سبب، در ترجمه فارسی هم از واژ
یک پیچ مانده به بهشت
چند قدم دیگر مانده تا به خیابان "بهشت" برسیم. خیابانی با سه ردیف درخت بید مجنون که در پیاده‌روهایش گلدان‌های بزرگی با گل‌های رنگارنگ قرار داده‌اند و در تمام طول سال، به هر شکلی که شده، آن‌ها را سرزنده نگاه می‌دارند. بی‌شک تمام این تمهیدات و تزئینات صرفا برای آرامش خاطر صاحبان جسدهایی است که در "گورستان بهشت" دفن شده‌اند. گورستانی به وسعت یک منطقه بزرگ مسکونی که دومین شهردار شهر با هزینه هنگفتی زمین‌هایش را آزادسازی
وب سایت emjey.com بزرگترین وب سایت مایکلی هواداران ایرانی است که مهر تایید مایکل جکسون در کارنامه خود دارد. و وبلاگ مایکلی باش هم از الناز آذری است، که نویسنده‌ی وبسایت eMJey.com (بخش  اخبار، زندگی نامه، مصاحبه‌ها) و... است.
و اما احساس این است هر روز که میگذرد، emjey و مایکلی باش و... بیشتر در گورستان تاریخ غرق میشوند. و خوب تفکر درست این است که از تمام محتواهای فارسی مایکلی در سراسر وب داده صحیح و سالم در کنار هم گردآوری کنیم. و برای شروع قسمت رخدادهای emj
روستای گچی سو سفر به دل طبیعت : وقتی اسم سفر و گردش در میان می آید استان گلستان با مناطق زیبا و بی نظیرش خودنمایی می کند و در این میان شما حتما اگر علاقمند به طبیعت و گشت و گذار هستید منطقه هزار دره ترکمن صحرا را فراموش نکنید. این منطقه در 55 کیلومتری شهرستان کلاله قرار دارد ویکی از مناطقی است که در هیج جا شما نظیرش را پیدا نخواهید کرد. شما می توانید در سایت گلستانی ها بهترین اقامتگاه بومگردی در گلستان را ببینید و برای یک گشت و گذار در این منطقه ر
روستای گچی سو سفر به دل طبیعت : وقتی اسم سفر و گردش در میان می آید استان گلستان با مناطق زیبا و بی نظیرش خودنمایی می کند و در این میان شما حتما اگر علاقمند به طبیعت و گشت و گذار هستید منطقه هزار دره ترکمن صحرا را فراموش نکنید. این منطقه در 55 کیلومتری شهرستان کلاله قرار دارد ویکی از مناطقی است که در هیج جا شما نظیرش را پیدا نخواهید کرد. شما می توانید در سایت گلستانی ها بهترین اقامتگاه بومگردی در گلستان را ببینید و برای یک گشت و گذار در این منطقه ر
یک پیچ مانده به بهشت
چند قدم دیگر مانده تا به خیابان "بهشت" برسیم. خیابانی با سه ردیف درخت بید مجنون که در پیاده‌روهایش گلدان‌های بزرگی با گل‌های رنگارنگ قرار داده‌اند و در تمام طول سال، به هر شکلی که شده، آن‌ها را سرزنده نگاه می‌دارند. بی‌شک تمام این تمهیدات و تزئینات صرفا برای آرامش خاطر صاحبان جسدهاست. آهان بله، فراموش کردم بگویم که چه چیزی در خیابان بهشت بیش از همه اهمیت دارد: "گورستان بهشت". گورستانی به وسعت یک منطقه بزرگ مسکونی که دو
که مثلا وقتی که خورشید همچنان زیر باد پنکه، خوابیده،
بعد از یک دیده بوسیِ شتابناک با خدا، همراه مامان و عمه مسیر گورستان، در پیش گیری.
یک ملس حالتی وجودت را بگیرد، هر قدم، سوزنی باشد و نگاهت را به دل آسمان تکه دوزی
کند و امان از لبخندهایی که نمیشود جمعشان کرد ... تو در یک بغل‎سکوت، پشت آن‌ها
راه بروی و آسمانی و لبخندی که هر لحظه بیشتر ریشه می‌دهد.

که مثلا به مادربزرگت سلام بدهی و سنگش را با آب
خنک بشویی و به وزوزهای بی‌ربطی که همیشه مانع انجا
در این مقاله همه آن چیزی که در ارتباط با سنگ های فیروزه، در نجف و زمرد لازم است بدانید گردآوری شده است. تاریخچه مختصری از این سنگ های گران بها، شناخت گونه ها آن، خواص و فواید براساس احادیث معصومین (ع) و منابع علمی، روش تشخیص اصل بودن این نگین ها، روش های حفاظت متعلق به آن ها، بهترین معادن این سنگ ها در جهان و همچنین تصاویر بعضی از معروف ترین جواهرات ساخته شده از این گوهرها را بررسی می کنیم.
انگشتر فیروزه
انگشتر فیروزه به واسطه رنگ و خواصی که دا

بسیار سال ها گذشت تا بفهمم
آن که در خیابان می گرید،
از آن که در گورستان می گرید
بسیار غمگین تر است
سال ها گذشت
من از خیابان های بسیار و از گورستان های بسیاری گذشتم
تا فهمیدم
آن که حتی در خلوت خانه ی خویش
نمی تواند بگرید
از همه اندوهناک تر است

| حسن آذری |
بادبادک‌باز، کتابی جالب با ماجراهای جذاب و البته غم‌انگیز‌ !
بعد از مدت‌ها دوباره اتفاق افتاد که کتابی را بخوانم و شب در میان شهرِ کتاب قدم بزنم، آن‌شب روحم تمامِ وقتش را در خیابان‌های کابل گذراند،در خیابان وزیر اکبر‌خان و کنار سپیدار قد بلند حاشیه‌ی خیابان‌، کنار لباس‌های رنگی رنگی زنانه و چپن بلند مردانه و دامن‌های حاشیه‌دوزی شده‌‌ی زنان افغان‌، با پس زمینه‌ی صدای احمد ظاهر، کنارِ مسجدِ روی جلد کتاب و بعد... مخروبه‌های کابل ...
"مشروطه ام با صورتی زخمی"

بر دستهایم رفته تابوتیاز شوش تا بالای امجد راکه می کشد هر روز بر دوشمتهران بی سردار اسعد را
تهران بی فاتح که غم دارداز باغ فاتح تا شکار شیراز زهر پیکان تا شب خرماز زخم کاوه تا شب زنجیر
از گریه هر شوش در شیشهاز خواب هر خرگوش در طوفاناز ذلت هر موج در خشکیاز حسرت هر رقص در باران
از گشتن بیهوده در بلوارتا گشتن بیهوده در لالهاز مردن بیهوده بر دیوارتا کشتن بیهوده در چاله
از وعده های پوچ و چشم لوچاز زهر های چشم و گوش کراز ای
ساحل ماسه‌ای هیه‌تانیه‌می
هلسینکی پایتخت فنلاند و بزرگ‌ترین شهر این کشور است.
فضای فوق‌العاده هلسینکی طیف وسیعی از جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردش در فضای آزاد را برای گردشگران فراهم می‌کند.بیشتر قسمت شهر هلسینکی بر روی یک شبه جزیره گرانیتی در ساحل شمالی خلیج فنلاند رو به دریای بالتیک قرار دارد. این شبه جزیره، تعداد زیادی جزیره کوچک و بزرگ دور از ساحل و خلیج کوچک هم دارد. هرچند هلسینکی تقریباً یک شهر مسطح به حساب می‌آید، اما تپه‌های
هیچ چیز جلو‌دارت نبود. نه لحظه‌های خوش، نه آرامش، نه دریای مواج. تو مشغول به مردنت بودی. نه درختانی ک به زیرشان قدم می‌زدی، نه درختانی ک سایه سارت بودند. نه پزشکی ک بیم ـت می‌داد، نه پزشک جوان سپید مویی ک یک‌بار جانت را نجات داد. تو مشغول به مردنت بودی. هیچ چیز جلودارت نبود. نه پسرت، نه دخترت ک غذایت می‌داد و از تو باز، بچه‌ای ساخته بود. نه پسرت ک خیال می‌کرد تا ابد زنده خواهی ماند. نه بادی ک گریبانت را می‌جنباند. نه سکونی ک زمین گیرت کرده بو
فهرست مطالب کتاب نویفرت
رهنمودهای نقشه کشی
اصول اندازه گیری
اصول طراحی
مدیریت ساخت و ساز
اجزای ساختمان
گرمایش و تهویه
عایق حرارتی و صوتی
حفاظت در مقابل آتش سوزی
ایمنی در مقابل صاعقه
نور مصنوعی و روشنایی روز
در و پنجره
پله ، پله برقی و آسانسور
اصلاح و نوسازی ساختمان
راه و خیابان
باغ سازی
خانه و ساختمان مصنوعی
تاسیسات آموزشی
ساختمان های اداری
بانک و موسسات مالی
پاساژ
ساختمان صنعتی
بناهای کشاورزی
حمل و نقل عمومی
طراحی برای خودروها
فرودگاه
ا
چالش شب یلدا
دیشب شبکه نسیم، "چالش شب یلدا" را برگزار کرد. در این چالش قرار بود بهترین عکس سلفی با سفره شب یلدا انتخاب شود. تمام روز را داشتم برنامه ریزی می کردم که چه تهیه کنم، سفره یلدا را چگونه بچینم و چه عکسی بگیرم تا برنده چالش شوم. غروب که شد شال و کلاه کردم و تصمیم داشتم بروم بیرون و لوازم سفره را تهیه کنم که ناگهان آسمان تاریک شهر به یکباره همچون روز روشن شد و در تاریکی مطلق فرو رفت. بله خودش بود بمب هسته ای. نور انفجار بمب هسته ای بود. دیرو
خاک ما را از قبری که قرار است دوباره در آن آرام بگیریم برمی‌دارند.از چشمه های عاشق دهکده‌مان آبش می‌دهند.آری!آب از جای وجود است و خاک از جای سجود!و این است بزرگترین راز وجود آدمی!آب را که حیات است از محل وجود می‌آورند.خاک را از محل سجده‌گاه ابدی!چون آب وجود آدمی خشکد،گل وجود آدمی می‌خشکد و خاک می‌شود!و به همان جایی برمی‌گردد که ابتدا زان جا برخاسته...
آب دل را به وجود آمیختند/خاکمان را به جود آمیختندزندگی را آبمان دادند لیک/چون که مردیم روی
بسم الله الرحمن الرحیم
قلب قران یس است هرکه آن را بخواند الله صد هزار فرشته به او بگمارد که اورا از هر شیطان  رجیم و از هر آفتی نگه دارد و اگر در آن روز بمیرد به بهشت رود . هرکه بخواند الله برایش به هر خلقی که درد نیا است و هر خلقی که در آخرت است و در آسمان باشد به هر یک هزاران هزار حسنه نویسد و از او مانندآن را محو کند و به او فقر و تاوان و زیر هوار آمدن و  رنج وجنون و جذام و وسواس نرسد و در دی به او ضرر نرسد و از او سکرات موت و اهوان آن را سبک کند و ا
 روز مانده به چهلم علی، وصیت نامه اش به دستم رسید. وصیت نامه را باز کردم. علی نوشته بود: «پدر جان من دوست دارم که در وادی رحمت در کنار سایر دوستانم به خاک سپرده شوم».
اما وصیت نامه دیر به دست ما رسید و ما علی را در قبرستان ستارخان دفن کردیم. احساس ملامت می کردیم. به هر کجا سرزدم تا اجازه ی انتقال جنازه اش را بگیرم، موفق نشدم. از امام اجازه ی نبش قبر خواستیم، اما اجازه ندادند، ناچار گذاشتیم جنازه در همان قبرستان ستارخان بماند، اما هر وقت علی را در
جاذبه های گردشگری سن پترزبورگ

شهر «سن پترزبورگ» شهری بندری رو به دریای بالتیک است.
سن پترزبورگ، مرکز فرهنگی روسیه بوده و با جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و هنری بی‌نظیری مانند موزه آرمیتاژ، کاخ‌‌ها و کلیساهای با شکوه شما را شگفت زده خواهد کرد. این شهر به مدت دو قرن پایتخت امپراطوری روسیه بوده و در سال ۱۷۰۳ توسط پتر کبیر بنا شد. اینجا با مکان‌هایی مانند «تئاتر مارینسکی»، موزه «آرمیتاژ» و سایر بناهای تاریخی، مرکز فرهنگی روسیه به حساب می‌آی
آرام باش. نترس. این من هستم.
 من تو را دیدم.
آن وقت که تکه تکه ات می‌کردند و تکه هایت را طوری کنار هم می چیدند که گویی هیچگاه تکه تکه نشده بودی و تو لبخند میزدی و من شعر می خواندم.
من تو را دیدم.
وقتی که گیسوانت را به بدرقه ی باد حراج کرده بودی و فریاد میزدی کسی قاصدک ها را ربوده است.
وقتی که درد، پنجه می کشید و چشمانت در آرام ترین اقیانوس ها غرق می شدند؛ دیدم که قلبت را بین سطرهای شعر جا گذاشتی و هیچگاه پی اش نیامدی..
وقتی که دستم را می فشردی و میخوا
از محمد مهدوی‌فر
آ مثل آزادی  ، بر ما شد ارزانیآ مثل آب و برق شد مفت و مجانی
ب مثل یک باتوم در دست مردی شومروزی که می بارد ،  بر ملتی مظلوم
پ پول ایرانی ، خاکش به سر گشته!در خواب می‌دیدم شاهی که برگشته
ت چون تجاوزگر  در داخل زنداندیگر نمی گویم ،  از دختر ایران
ث ثبت دوران شد ،   افعال زشت مانفرین و لعنت بر ،  محصولِ کشت ما
ج جنتی زنده  ،   پویا و پایندهج جنتی جوک شد اسباب هر خنده
چ چاه نفت ما پولش کجا رفته؟پول زبان بسته ، آخر چرا رفته؟
ح چون حجاب
با زباله چه کنیم؟
پدیدآور: سالی مورگان؛  مترجم: هایده منصوری
ناشر: انتشارات فنی ایران؛ تعداد صفحات ۳۲
تعدادی کیسه‌ زباله‌ بردارید و در طول هفته هر یک از زباله‌ها را درون کیسه خودش بیندازید، در آخر هفته بررسی کنید که کدام یک از آن‌ها قابل بازیافت است و می توان از حجم آن‌ها و فرستادن به گورستان زباله ها جلوگیری کرد.اگر همه زباله ها را یک جا و در یک سطل بریزیم تفکیک و تجزیه آنها بسیار هزینه بر و سخت تر خواهد شد و متوجه نمی‌شویم که حتی چیزهای
با ترسناک ترین عجایب ایران آشنا شوید
تا حالا چیزی درباره ی ترسناک ترین عجایب ایرانشنیدید؟ آیا می دانید ترسناک ترین عجایب در کجای ایران قرار دارند؟ ایران سرزمین پهناوری است که از جاذبه های متعددی برخوردار می باشد. از جاذبه های گردشگری تاریخی گرفته تا جاذبه های طبیعی بکر که شاید کسی تا به حال چیزی درباره ی آن ها نشنیده باشد! اگر از آن دسته افرادی هستید که به ماجراجویی و هیجان علاقه دارید و دوست دارید به کشف مناطق ناشناخته و در عین حال اسرار آ
خواب دیدم که بیدار و هشیاری. با مردمک‌های خاکستری روشن و کلاهی که همیشه مرا به یاد کیسه‌ زباله‌های مشکی‌رنگِ بازیافتی می‌اندازد. و همه‌ی رنج‌های در شمار نَیای ما را در دست داشتی. فقط رنج‌های ما را. ما را. ما، در زمانی که به واسطه‌ی سرِ تاس تو و فرم خاصِ چشم‌هایت «ما» می‌شویم و از دیگران جدا می‌شویم ؛ نه آن‌طور که خودمان بخواهیم و دوست داشته باشیم ؛ حتی بدموقع، موقعی که ما بیش از هرگاه در تلاش خاضعانه‌ی با دیگران پیوستن و از اصل و ریشه‌
قبرستان پرلاشز پاریس

اگر هر قبرستان، داستانی را بازگو می‌کند، قبرستان پرلاشز فرانسه داستان‌هایش به‌ اندازه‌ی چند کتاب است.
هزاران روح در زمین‌های محصور در میان دیوارهای این گورستان بزرگ دفن شده‌اند. در امتداد مسیرهایی با ردیف درختان، تأثیرگذارترین نویسندگان، نقاشان، موسیقیدانان و سیاستمداران تاریخ آرمیده‌اند. بسیاری از آنان حتی بعد از مرگ هم به خلق شگفتی ادامه می‌دهند. قبرستان پر لاشز بزرگ‌ترین گورستان پاریس و شاید مشهور‌تری
خالد نبی سرزمین هزار دره | گورستان زیارتگاه خالد نبی در 90 کیلومتری گنبد کاووس و 55 کیلومتری کلاله و 6 کیلومتری روستای گچی سو در بخش مراوه تپه و بر روی قله کوه گوگچه داغ قرار گرفته است. برای رسیدن به این زیارتگاه باید از مسیر پر پیچ و خم و بسیار زیبا به همراه تپه ماهورها بگذرید تا به بقعه برسید مسیری که زیباییش وصف ناشدنی میباشد و در کلام ها نمیگنجد ، به قدری محو زیبایی های این طبیعت میشوید که شاید زمان از دستتان در برود و ساعت ها بنشینید و خیره ب
خسته بودم و خواب‌آلود.سیگاری روشن کردم و رویِ نیمکتِ خیسِ میدان شهرداری نشسته‌م. سرم را برده بودم در پالتویِ کهنه‌ام.شصت و هفت متر سربالایی را پیاده آمده‌م. درست متر نکرده‌م. دلم رفت که بگویم شصت و هفت متر. شاید هم هشتاد و سه متر بود. کسی چه می‌داند.نفس‌ اَمانم نداد. نشستم روی نیمکت خیسِ میدان. سرم را برده بودم در پالتویِ کهنه‌ام.سیگار دود می‌کردم.وقتی به چیزی جز تماشایِ تو عادت ندارم ، ناگزیر به روح خودم متوجه می‌شوم. به انواع و اقسام عا
اورپوینت بررسی معماری مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته
دید کلی :در این فایل مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت ودارای 24 اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل برای رشته معماری تهیه شده است.

توضیحات کامل :پاورپوینت بررسی معماری مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته

مسجد باسونا پروژه ای ساختارشکن نسبت به بافت کهنه منطقه سوهاگ به شمار می رود که جلوه نوی آن نسبت به بافت کهن این بخش از مصر خودنمایی می
هی می‌خواهی به او بگویی تُف کن به این زندگی تا لااقل این زندگیِ آدم‌خوار هم کرونا بگیرد اما اینگار تنها اوست که وسط میدون انقلاب هوای تو را دارد"مریضم، جلو نیا". بگو آدم‌های سال‌پرست تشریفشان را بیاورند و باز امید به زندگی را با یک عدد، با یک سال مقدار دهند. هنوز هم در همان حال و هوای پنجاه و نُه هستیم که موقع حمله‌ی صدام فرمودند یک دیوانه یک سنگی انداخته است، اصلا خود علی هستیم که عمر بن عبدود در شمایل کرونا بر ما تُف کرده و این چند ماه به خ

جماعتی که در سده اخیر، به بزک دوزک اومانیته بوده اند و این متاع مجهول را به هزار ترفند و فریب به خلق الله تپانده اند، این روزها حال و روز خوشی ندارند، عصبی اند و به بهانه ای اندک، پاچه می گیرند! چرا؟ چون ابتدایی ترین انتظار از اومانیسم، حفظ جان انسان هایی است که امروز در غرب، در گوشه خیابان و راهروی بیمارستان، وَک و وِل شده اند و برای یک تست کرونا باید هزار دلار بپردازند! این همه، در صورتی است که جوان باشند و در غیر این صورت، پیشاپیش خیالشان

فکر کنید می خواهید عکسی از خودتان را که پیش از سال 2010 میلادی جایی در اینترنت، به جز فیس بوک یا ایمیل تان قرار داده اید، پیدا کنید؛ یا متن هایی که روی مسیج بوردها یا صفحه دوست تان گذاشته اید. آیا به این محتواها دسترسی دارید؟
به نظر می رسد عمده مطالب و تصاویری که از دهه قبل میلادی از خودتان روی اینترنت گذاشته اید، دیگر در دسترس نیست.
گشتی در گورستان اینترنت؛به گزارش فناوران، اینترنت در دهه 2010 میلادی، عمدتا با مسایلی همچون نقش شبکه های اجتماعی
* طراح : محمد صابر شیخ رضایی :: ۱۳۹۸/ 2020 :: Designer: Saber Sheykh Rezaei
* در روزهای آغازین بهمن ماه ۱۳۹۸ همزمان با نمایش مجموعه "گورستان سربازان آمریکایی" در محوطه موزه استکبار ستیزی ۱۳ آبان، تابلوی عریض "جنتلمن های تروریست" نیز به نمایش درآمد.* این تابلو بازنشر متفاوتی است از اثر "صداقت آمریکایی" که همسو با گرافیکِ اجرایی دیوارنگاره های جدید لانه جاسوسی سابق آمریکا در ایران، که نیمه آبان ماه امسال رونمایی شده بود ارائه شده. استفاده مختص از رنگ های پرچم دو ک
-میبینی هلن؟ همش زیر سر این ناجوانمرداست
+کدوم ناجوانمردا؟ ناجوانمردا که زیادن
_این...بزرگترا دیگه. همش زیر سر ایناست.
+آخ گل گفتی خواهر. آگه اینا نبودن دردسرمون کمتر بود؟
_نه دیگه آنقدر. تو راحتشون میکنی. میگی حالا که وظیفشونو انجام نمی دن، از بین بردن. در حالیکه باید بمونم تقاص کاراشونو پس بدن.
+آخه چه جوری؟ اصلا خدا هم انگار طرف ایناست. تقاص پس نمی دن که!
_نمی دن؟ پس این همه بدبختی چیه سرشون میاد؟ جنگ و بمب و هواپیما و اتوبوس چیه؟ تقصیر بی کفایت
. .:
نسل سوخته !!!کماکان درحال سوختن...
اینک که  به لطف خداوند یکتا سی و پنج سال از تیک تیک ثانیه های عمرمان را به گورستان گذر زمان تقدیم کرده ایم .
لباسی از خاطرات تلخ و شیرین تن رنجورمان را آذین کرده است...
قیل و قال کودکی،بازی در پس کوچه های محل ،آرزوهای بزرگ و کوچک...
همه یا میخواستیم خلبان بشیم یا معلم!
اولین روز تولدمان را باصدای ترکیدن موشک و روشن شدن شعله انفجار جشن گرفته اند((خاطرات مادرانه))
سالهای کودکی یا در کوه پایه ها و پناهگاهها  به سر م
از دلتنگیت واژه ها چون پرنده های
زیبا از دلم سر بر می آورند
چون به سویت عزم پرواز می کنند
دل نگران تو از ناراحتی شنیدن آواز
این رسولان عشق
آنها را در در دلم زنده زنده به
گور می سپارم
عشقت در دلم هر لحظه چون نخل سر بر
می آورد
سر از تنش جدا میکنم تا به خواستت عشق در دلم به بار ننشیند
هر لحظه دلتنگی تو تولدی است بر این عاشقانه ها
و مرگی است بر احساسی که هیچگاه در
آغوشت آرام نخواهد گرفت
دلم چون نخلستانی است از نخلهای بی
سر
گورستانی از پیام بران ناکا
بامداد امروز در خواب با کافکا روبرو شدم. شگفت‌انگیز بود. تنها ساعتی قبل از به خواب رفتن، داستان کوتاهی از کافکا خوانده بودم، که در آن، یوزف کا. هنگام خواب با مردی هنرمند در قبرستانی تاریک و خلوت روبرو می‌شد. کا. و مرد هنرمند، بالای سر قبری تازه حفر شده، روبروی هم نشسته بودند و مرد هنرمند مشغول قلم زدن روی سنگ قبر بود، اما نمی‌توانست چیزی بنویسند. تا اینکه کا. دانست که باید خودش در قبر بخوابد و زمانی که چنین کرد، متوجه شد که مرد هنرمند نامش را
حکایتی شاید آشنا ... / #تبعیضمراسم تشیع جنازه یکی از آشنایان در یک روز سرد پاییزی در گورستان بودم.نوه متوفی اصلا گریه نمی‌کرد و محزون هم نبود. سال‌ها این موضوع برای من جای سوال بود با این‌که او سنگ‌دل هم نبود.بعدها از او علت را جویا شدم.گفت: پدر بزرگ من هر چند انسان بدی نبود ولی روزی یاد دارم، عید نوروز بود و به نوه‌های خود عیدی می‌داد و ما کودک بودیم، ما "نوه دختری" او بودیم و او به نوه های پسری‌اش ۱۰۰۰ تومنی عیدی داد ولی به ما ۲۰۰ تومنی داد و

قصد داشتم از کتابخانه، کتابی از شیرکو را بگیرم، متاسفانه نداشت. یک سری به ویکی شیرکو زدم و خیلی از این متن خوشم آمد. البته باب آشنایی با شیرکو را جناب اگیر در گودریدز باز کرد. سپاس

از وصیت‌نامه شیرکو بیکس:

"نمی‌خواهم در هیچکدام از تپه‌ها و گورستان‌های مشهور شهر به خاک سپرده شوم. اول به خاطر اینکه جای خالی ندارند و دوم اینکه من جاهای شلوغ را دوست ندارم. من می‌خواهم اگر شهرداری شهرمان اجازه دهد پیکر مرا در جوار تندیس شهدای ۱۹۶۳ سلیما
«از صبح صدای انفجار قطع نشده. تا حالا دو
بار آمده اند سراغ مادرم که به گورستان برود. مادرِ هیچ کدام از بچه های خرمشهر،
در شهر نماده اند و غیر مادرم، مادر دیگری نیست. همه او را بالای سر شهدا می برند
تا برای آخرین وداع، یک مادر شاهد باشد. این سومین بار است برای امروز که دنبال
مادرم آمده اند... چقدر این چند روز، مادرم مادری کرده... شاید چون اسمش هاجر است...»
توی پارکینگ بیمارستان پشت
فرمان ماشین منتظر همسرم بودم و همشهری داستان بهمن ماه را می خواندم،
  محله ی اراج از نظر محدوده ی جغرافیایی ، از شمال به اتوبان ارتش ، از جنوب به اتوبان شهید بابایی ، از شرق به اتوبان امام علی و از غرب به خیابان شهید لنگری و میدان اراج منتهی می شود . این محله یکی از محلات ناحیه 9 منطقه یک است.این محله دارای 11667 نفر جمعیت است که در قالب 3578 خانوار در این محله زندگی میکنند.
این محله در گذشته به صورت دهکده بوده است زمین های این دهکده در ابتدا متعلق به حاج ابراهیم خان ظهیر الدوله بوده که بعدها این زمینها توسط میرزا محم
خب کنکور هم به گورستان تاریخ پیوست:)) ممنون از همه تون بچه ها، کامنتاتون قشنگ سی چهل درصد امید به زندگیمو بالا برد و کلا دمتون گرم^__^کنکور هم درکل خوب بود، جام خوب بود، هوا گرم نبود، سر و صدا نبود، وقت کم نیوردم و مهم تر از همه چیزی که خیلی استرسشو داشتم:)) (اینکه دستشوییم بگیره:/) هم پیش نیومد:)) البته اینکه قبل شروع سه بار رفتم دستشویی هم بی تاثیر نبود:))
بعد کنکور به مامانم اینا گفته بودم نیان دنبالم با سروش خودمون رفتیم:)) بعد فک کنید تو اون گرما،
شرح دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان از آیت الله مجتهدی (ره)
اللهم افتح لی فیه ابواب الجنان؛در اینجا منظور از اینکه می گوییم خدایا! درهای بهشت را بر روی من بگشای این است که خداوند ما را از گناهانی که در طول عمر خویش انجام داده ایم پاک سازد و حسنات و کارهای نیک ما را افزون سازد؛ چرا که تا انسان گنهکار باشد و از خیرات و حسنات به دور باشد، بهشت بر او حرام خواهد بود و تنها هنگامی دربهای بهشت روی او گشوده می شود که هیچ گناهی بر او نباشد و اینکه می گوییم
پاورپوینت بررسی معماری مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته
در این فایل مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت ودارای 24 اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل برای رشته معماری تهیه شده است.
مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مسجد باسونا پروژه ای ساختارشکن نسبت به بافت کهنه منطقه سوها
در این فایل مسجد اسلامی مصر با گنبد تک پوسته مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت ودارای 24 اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل برای رشته معماری تهیه شده است.
مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل 

مشخصات فایل 

تعداد صفحات
24

حجم
4501 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل